x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo niemiecki słówka
 
public library
biblioteka publiczna
thesis
teza, rozprawa naukowa
le chameau
wielbłąd
estar de pie
stać
die Kasse, Kassen
kasa
condurre
prowadzić, kierować kimś (czymś)
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    4.5 / 5
Liczba głosów:    2
 

Niemiecki ślub i wesele - Jezyk niemiecki - Kulturalnie

Niemcy traktują ślub jako jeden z najważniejszych dni życia, dlatego wszystko musi być perfekcyjne i dopięte na ostatni guzik.

Bardzo często niemieckie wesela odbywają się w różnych interesujących miejscach np. nad jeziorem, w zamku,w luksusowych restauracjach z możliwością noclegu, za który goście płacą sami. Goście weselni, którzy jadą tuż za parą młodą, trąbią najgłośniej jak tylko mogą, co powoduje lekką irytację drogówki. Wesele trwa całą noc. Po południu goście piją kawę i jedzą ciasta. W tym samym czasie nowożeńcy biorą udział w sesji zdjęciowej. Zdjęcia robione są w plenerze i na miejscu. Następnie organizowane są tańce, serwowany jest obiad i wszyscy ponownie szaleją na parkiecie. Pierwszym tańcem powinien być walc. Toasty na cześć pary młodej nie kończą się. Alkohol płynie strumieniami i genialnie się bawią. Nowożeńcy muszą stawić czoła jeszcze jednemu wyzwaniu. Trzeba bowiem sprawdzić, jaką niespodziankę przyszykowali im świadkowie w apartamencie, w którym spędzą noc poślubną. Przed upojną nocą, czasem muszą nawet złożyć rozebrane na części łóżko lub usunąć całą masę balonów. Czasem zdarza się, że para decyduje się na sfilmowanie nocy poślubnej. Jest to bardzo często śmieszna scena pełna pocałunków i blasku świec. Fabuła jest zazwyczaj następująca: kobieta i mężczyzna wybiegają razem z wesela do apartamentu nowożeńców, pan młody przenosi pannę młodą przez próg delikatnie całując ją w usta, kładzie swą wybrankę na łóżku, a w kulminacyjnym momencie jego marynarka ląduje na obiektywie kamery. Cała reszta odbywa się bez udziału innych osób. Niektóre pary, chcą upamiętnić swoje igraszki wraz z wszystkimi szczegółami. Zapraszają do pokoju kamerzystę, który upamiętnia ich miłosne uniesienia lub stawiają własną kamerę i statyw obok łóżka. Rzeczywiście, współczesne pary mają wyobraźnię.

Po trzech dniach pełnych wrażeń, nadchodzi czas odpoczynku - miesiąc miodowy. Najczęściej wybierane są ciepłe kraje. Wiele par spędza kilka dni w krajach śródziemnomorskich takich jak Grecja, Hiszpania lub Francja. Nowożeńcy planują podróż poślubną z dużym wyprzedzeniem, dlatego mogą liczyć na sporą obniżkę ceny. Wiele niemieckich par wybiera się do Paryża- miasta miłości, gdzie w romantycznej scenerii zwiedzą to cudowne miejsce. Niektórzy decydują się na wyjazd w dalsze zakątki świata. Wybierają egzotyczne kraje, np. Tajlandię, Indie czy Wyspy na Pacyfiku.


Tagi: , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Klaus Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)   Profesor Klaus Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)

Multimedialny kompleksowy kurs języka niemieckiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2)



do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl