x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo niemiecki słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    0 / 5
Liczba głosów:    0
 

Karnawał w Niemczech - Język niemiecki - Kulturalnie

Centrum niemieckiego karnawału jest północna Nadrenia-Westfalia, gdzie co roku 11 listopada o godz. 11.11 rozpoczyna się piąta pora roku (tak nazywa się karnawał w Kolonii). Tutaj przez kolejne miesiące odbywają się zabawy i intensywne przygotowania do finałowej parady na koniec karnawału. W święto Trzech Króli rozpoczyna się powszechny karnawał.

Co roku w Weiberfastnacht, kilkadziesiąt tysięcy kobiet przebranych w barwne kostiumy wkracza do ratuszy w Düsseldorfie, Bonn, Kolonii, Moguncji i innych niemieckich miastach, by obciąć krawaty urzędnikom i otrzymać klucz do bram miasta, przejmując na ten dzień symbolicznie władzę.
Momentem kulminacyjnym jest tak zwany różany poniedziałek. W ten dzień poprzebierane kobiety malują w odcieniach czerwieni i różu, aby móc zostawić widoczny ślad na policzkach złapanych przechodniów. Mężczyźni również są przebrani, w kolorowe stroje. W czasie festynów na stołach królują kiełbaski z grilla i piwo. Niemieckie przebrania mają na celu straszenie ludzi. Można tu spotkać wykrzywione w grymasie gniewu maski, czarownice na miotłach, błazny i diabły. W ten sposób płoszy się zimę i przygotowuje na powitanie wiosny.

W ostatni czwartek przed Środą Popielcową, odbywa się wielka parada uliczna. Jest to podsumowanie karnawałowego szaleństwa. A na dzień przed Środą Popielcową („Veilchendienstag”) odbywa się ceremonia palenia słomianej kukły („Nubbelverbrennung”).

W różnych częściach Niemiec inaczej się nazywa karnawał. Możemy spotkać nazwę Fastnacht i Fasching.

Źródło: www.dewerg.org


Tagi: , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Niemiecki. Kurs dla zabieganych   Niemiecki. Kurs dla zabieganych

Ucz się w każdej wolnej chwili i dowolnym miejscu!do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl