x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo niemiecki słówka
 
painting
obraz (malowany)
concise
zwięzły
l' autruche
struś
el aeropuerto
port lotniczy, lotnisko
die Abgase, Abgase
spaliny
odiare qualcuno
nienawidzić kogoś
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    0 / 5
Liczba głosów:    0
 

Karnawał w Niemczech - Język niemiecki - Kulturalnie

Centrum niemieckiego karnawału jest północna Nadrenia-Westfalia, gdzie co roku 11 listopada o godz. 11.11 rozpoczyna się piąta pora roku (tak nazywa się karnawał w Kolonii). Tutaj przez kolejne miesiące odbywają się zabawy i intensywne przygotowania do finałowej parady na koniec karnawału. W święto Trzech Króli rozpoczyna się powszechny karnawał.

Co roku w Weiberfastnacht, kilkadziesiąt tysięcy kobiet przebranych w barwne kostiumy wkracza do ratuszy w Düsseldorfie, Bonn, Kolonii, Moguncji i innych niemieckich miastach, by obciąć krawaty urzędnikom i otrzymać klucz do bram miasta, przejmując na ten dzień symbolicznie władzę.
Momentem kulminacyjnym jest tak zwany różany poniedziałek. W ten dzień poprzebierane kobiety malują w odcieniach czerwieni i różu, aby móc zostawić widoczny ślad na policzkach złapanych przechodniów. Mężczyźni również są przebrani, w kolorowe stroje. W czasie festynów na stołach królują kiełbaski z grilla i piwo. Niemieckie przebrania mają na celu straszenie ludzi. Można tu spotkać wykrzywione w grymasie gniewu maski, czarownice na miotłach, błazny i diabły. W ten sposób płoszy się zimę i przygotowuje na powitanie wiosny.

W ostatni czwartek przed Środą Popielcową, odbywa się wielka parada uliczna. Jest to podsumowanie karnawałowego szaleństwa. A na dzień przed Środą Popielcową („Veilchendienstag”) odbywa się ceremonia palenia słomianej kukły („Nubbelverbrennung”).

W różnych częściach Niemiec inaczej się nazywa karnawał. Możemy spotkać nazwę Fastnacht i Fasching.

Źródło: www.dewerg.org


Tagi: , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Wielki zbiór ćwiczeń z języka niemieckiego   Wielki zbiór ćwiczeń z języka niemieckiego

Wzbogacaj słownictwo i doskonal znajomość gramatyki w praktyce.do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl